10733387_827504740618815_7182782203823020812_o

Co bylo, aneb hry v roce 2014

Dnes si povíme o tom jaké hry byli vydány v předešlém roce a jak dopadly a naopak jaké hry nás čekají v tomto roce.

Risen 3: Titan Lords byl vcelku dosti očekávaný herní titul. Všichni si od toho bůh ví co slibovali a těšili se na to. Ovšem realita je trošku jiná hra nám přinese spousty hodin zábavy, ale má své mouchy některé dosti velké a proto také nesklidila takovou slávu jak se vlastně čekalo.  Vše zůstalo při starém. Hra pobaví vás pobaví svým humorem a ukáže vám velký otevřený svět, ve kterém vás čeká spousta různých aktivit. To všechno zní moc hezky, ale není to tak růžové. Hra disponuje zastaralou grafikou a aby to nebylo všechno, FPS (snímky za vteřinu) si s vámi hrají jak na houpačce. Herní filmečky jsou odfláknutá práce a bohužel stejně tak příběh, ačkoli ten je právě u RPG hry třeba. Hra dostala hodnocení v průměru 6,5/10. Není špatná, ale není to ani boží osvícení. Na hru byla také udělána neoficiální čeština kterou můžete sehnat ZDE.

risen-3-titan-lords-logo-background-desktop.jpg (1920×1080)

Metro: Redux k nám přišlo jako Metro v novém kabátku, ovšem pod kabátkem je opět to staré avšak dobré Metro. Příběh se nemění avšak efekty a grafická stránka hry je zdokonalena. Díky tomuto titulu jenž spojuje Metro: 2033 a Metro: Last Light v jednu hru vám tedy dá pořádný a nepřetržitý zážitek ze světa Metro ve vyšperkované grafice a stejně dobré hratelnosti jak jste byli zvyklí. Hodnocení dostal 9/10.

maxresdefault.jpg (1280×720)

The Sims 4 aneb život vašich skvělých simíků přišel jak na zavolanou s opět novými možnostmi. Hra přišla ovšem bez bazénů a novorozeňat, což všechny asi opravdu překvapilo a některé naštvalo. Tyto nedostatky však byly, jsou a budou postupně doplňovány a spravovány, takže netřeba smutnit. Hra má vylepšené grafické zpracování od předchozího dílu a také byly přidány nové možnosti jak v budování, tak při tvorbě vašeho simíka. Hra je dostupná pouze pro PC / MAC s hodnocení 6/10 v české lokalizaci.

Sims4.png (3000×1371)

Alien: Isolation byl velmi očekávaný titul, který nezklamal a ukázal nám co je to strach nejen z vetřelců, ale také z těch vraždících androidů. Titul vás zavede hluboko do světa Vetřelce, což znamená že hluboko ve vesmíru se ocitáte na skoro opuštěné vesmírné stanici. Skoro opuštěná znamená že vás loví vetřelec se kterým není tak lehké bojovat. Nemůžete jej porazit je to přece jen někdo kdo má nad vámi ve všem převahu. Je rychlejší a silnější někdy i bystřejší. Což může pro vás znamenat zkázu. Musíte jej jednoduše přelstít a co nejvíce se mu vyhýbat, bude dělat problémy a ne malé. Když už od něj dostanete na chvíli pokoj, přichází na řadu vraždící roboti, jsou pomalí avšak na blízko velice smrtící, proto je lepší se jim taktéž vyhýbat. Snažíte se uprchnout z lodě přece jen živí nebo ne? Hra vám ukáže tu pravou atmosféru a pocit jaký by měl být když se řekne Vetřelec. Hra je česky lokalizována a získala úspěšně hodnocení 9/10. Takže pokud jste ještě nehráli a máte rádi hororovky a dobrodružné procházky po vesmírných stanicích, tak na nic nečekejte, protože rozhodnutí už padlo a vy si hru prostě musíte zahrát.

alien-isolation_promo.jpeg (1280×720)

The Evil Within vám teprve ukáže definici nechuti a strachu. Každý váš krok je provázen mnohými nástrahami a smrtícími blázny jenž vás chtějí zabít a vykuchat. Je libo řezníkova dobrá polévka? Ano? Problémem je ovšem že vy jste hlavní ingrediencí. Tady začíná teprve boj o holý život. Hra začne nevině tak jako všechny hororovky ale strhne se k nečekaně dobré hratelnosti a vcelku ani příběh není tak špatný. Vše je doplňováno velmi dobrým ozvučením, které vám nažene ještě větší “husinu” než jste měli doposud. Vzít střelnou zbraň, motorovku, nůž či nohy na ramena? Všechno je povoleno jen abyste přežili. Takový je The Evil Within. Nic vám nedá zadarmo. Ve hře funguje i vylepšování zkušeností. Hra konec konců nedopadla tak zle. Odnáší si 7/10 spolu s českými titulky.

-aafbba40-a6f2-45b5-aac2-c7f18f0bfe76.png (670×300)

Borderlands: Pre-Sequel je další díl naší oblíbené série. Tento se ovšem odehrává ve vesmíru a není vůbec špatný. Pokud jste čekali že to bude jako plnohodnotný díl tak se pletete ale jako samostatně hratelný datadisk bych jej taky neoznačoval. Příběh se točí kolem vesmírné stanice Hyperion a záporáka Handsome Jacka  z minulého dílu. Tady je ovšem Jack programátorem na vesmírné stanici a není to ten slizký padouch jako ve dvojce nýbrž celkem fajn chlapík. Vy budete ale svědky v tomto dílu jak se z něj stane zloduch kterého znáte právě z dřívějška. Průměrné hodnocení hry je 7/10.

borderlandspresequel.jpg (2560×1440)

Assassins’s Creed: Unity vypadala tak dobře a velmi očekávaně. Nikdo se nemohl dočkat protože hra měla přinést spoustu nového. Bohužel jednu z nových věcí co přinesla od Ubisoftu jsou bugy, FPS drop a celkově hrozné a zbytečné chyby. Hru si tak i na nejlepších sestavách zahrajete maximálně na 30 FPS kdo nemá tak dobrou sestavu pak může očekávat 15-20, což je opravdu nehratelné. Byl ovšem vydán patch pro konzole který by to měl spravit, ale moc to nepomohlo. Pár FPSek to zvedlo, ale žádný zázrak. Kdo ví jestli někdy hra bude plně funkční na 60FPS tak jak by měla být. Příběh je ovšem dobrý a nadchne tak jako u vše “Assassínů”. Památky a události jsou ve hře skvěle vystiženy. Pád Bastily, či celá Francouzská revoluce, když odečtete assassíny tak nějak si můžete představit že to probíhalo. Ale abych tu nekecal něco co by historikům rvalo srdce. Přece jen je to hra a musíme ji brát s nadhledem. Ovšem její historický nádech a prostředí je jako vždy skvělé. Hra získala 6/10.

ACU_hero.jpg (613×331)

Far Cry 4 je jednou z mála her které se nedá toho moc co vytknout. Což je od Ubisoftu poslední dobou rarita. Hra je dělaná stejně skvěle jako její předchůdce Far Cry 3, jenž se odehrával na ostrově. Tady je příběh zasazen do oblastí Himálají s dalším skvělým padouchem. Pagan Min sice není takový blázen jako Vaas, ale šílený je přece jen dost. Vašim úkolem je vrátit urnu s matku hlavního hrdiny zpět do Kyratu odkud pochází. Cestou se ale objeví problémy, tím problémem je parta Paganových vojáků kterým se nelíbí že zde projíždíte, po chvíli se na jeviště dostavuje i sám Pagan Min ve svém vrtulníku kterým vás veme do svého útulného domova v horách. Tam se můžete rozhodnout jak dál. Pagan vás po svém následném projevu na chvíli opustí, můžete buď na něj počkat několik minut nebo se vydat na cestu na vlastní pěst. Utéct. Samozřejmě si vyberete cestu útěku jinak byste to nebyli vy. Poté co utečete později za pomoci Kyratského odboje se vydáte pomáhat svobodným lidem Kyratu spolu s odbojem proti vůli mocného Pagana Mina. Hra vás zabaví na dlouhé hodiny v češtině. Vše se odehrává v nádherném horském prostředí se spoustou zvířat a rostlin a… zbraní a smrti a tak dále, vždyť to znáte z předešlých dílů. Hra se konec konců povedla skoro na jedničku. Její hodnocení je 9/10.

farcry-4-bg.jpg (1920×1080)

The Crew je další hra od společnosti Ubisoft. Žádná sláva to není ale má své plusy, to se musí nechat. Jedním z takových plusů je obří mapa. pokud byste se chtěli dostat z jedné strany mapy na druhou tak vám to nejrychlejším autem zabere zhruba 45 minut.Jinak je hra problematická je ovšem funkčnost popsaného systému. Hra trpí na všeobecnou nespolehlivost, častokrát se do společných her nelze připojit, obtěžují také lagy způsobené odhlašováním hráčů z právě probíhajících závodů. Hra má vcelku své chyby a nejsou malé. FPS vám poběží na druhou stranu líp jak u Assassin’s Creed, tak aspoň že tak.  Závodit lze takřka kdekoliv s kýmkoliv a jakkoliv. Není vše jen o závodech, ve hře najdete třeba i derby a projet se jen tak po okolí a pokochat se americkými známými památkami také není k zahození. K závodění jsou libo asfaltové silnice či prašné polní cesty? To je jen na vás. Sbírejte zkušenosti a závoďte spolu s kamarády. Závodění není bezproblémové, je však místy zábavné a proto lze hru ohodnotit jako 6/10 i když to mohlo klidně dopadnout líp, kdyby tomu vývojáři dali ještě nějaký ten pátek, snad ještě něco vylepší časem.

18932_the-crew-cars-wallpaper-1920.jpg (1920×1080)

Dragon Age: Inquisition je vynikající RPG, které překonává své předchůdce a nabízí desítky či pro někoho dokonce stovky hodin zábavy. Možnost rozhodování zde nechybí a krásně doplňuje veškerý ostatní systém hry. Hra staví na příběhu, kvalitních soubojích plné taktiky, kterou je někdy zapotřebí a taktéž efekty a nádherná grafika, jenž nechybí ani tady v této hře. Bioware si dal opravdu záležet a snažil se vymyslet a vytvořit kvalitní a efektivní RPG které vás prostě chytí a už jen tak nepustí. Postavy jsou propracované a každá má svou významnou roli. Je to epické RPG, které nadchne svým singleplayerem a taktéž multiplayerem, který ovšem není hlavní stránkou hry ale příjemně ji doplní jako bonus. Hra nabízí zvraty, stupňování napětí, překvapení, momenty uvolnění i příjemného běhání mrazu po zádech. Vše je doplňováno příjemným hudebním doprovodem. Hra dostala 9/10 a to právem. Ve hře najdete drobné chybičky, ale vážně jen drobné jinak je to plnohodnotný a kvalitní titul.

1377999907-dragon-age-inquisition.jpg (1280×800)

Vím že je spousty her co se dnes nestihli v tomto článku probrat a o kterých jsem se nestačil zmínit. Například Shadow of Mordor nebo nový Thief. Je toho opravdu dost ale nedá se nic dělat, příště bych se chtěl věnovat pořádně hrám co nás čekají v letošním roce 2015.

1 Komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>