ddo  neverwinter

Jak Hrát – Dungeons & Dragons: Neverwinter

Neverwinter je ve své podstatě klasické MMORPG. První co vás tak po spuštění čeká, je vytvoření virtuálního alter ega. Výběr rasy, povolání, schopností a všeho ostatního vychází z pravidel D&D, tudíž se můžete stát např. polovičním orkem, polovičním elfem nebo lesním elfem. Celkově bylo v betě na výběr ze šesti ras, přičemž sedmá by se měla zpřístupnit ve finální verzi.

Jakmile zvolíte svou rasovou příslušnost, čeká vás obligátní výběr povolání. Povolání jsou díky licenci na “americké Dračí doupě” pojmenována vcelku originálně, ale v konečném výsledku nabízejí naprostou klasiku: ofenzivní rytíř, defenzivní rytíř, čaroděj, klerik, zloděj, atd. Po povolání pak už jen následuje určení statistik, rodové příslušnosti (která bude mít pravděpodobně vliv na malé odchylky v příběhu) a města narození (ve hře se objevuje město Neverwinter – snad jediné pojítko se singlplayerovou sérií). Tím modelování postavy končí a může začít dobrodružství.

Ani Dungeons & Dragons: Neverwinter se však v konečném výsledku nějak neliší od jiných MMORPG. I když… v rukávu má ještě jedno eso a sice totální free-to-play model. Vývojáři odsoudili praktiky některých studií, které na F2P zařadí až po několika měsících a sami tak svou hru nabídnou zcela zdarma ihned po vydání.

Z toho logicky vyplývá, že při hraní Neverwinter nebudete muset utratit ani cent. Pokud se však přeci jen rozhodnete do své postavy něco málo investovat, dostanete šanci urychlit její vývoj skrze integrovaný online obchod. Ten ve své beta verzi nabízel nejrůznější zbraně, brnění, vylepšováky a nakonec i mounty (vznešené oře pro rytířské nátury, zběsilé vlky pro divochy, atd).

Po pár hodinách strávených v Dungeons & Dragons: Neverwinter musíme konstatovat, že jde o vcelku zajímavý počin, který by si se špetkou štěstí mohl najít početnou a stabilní základnu hráčů. Výhody titulu jsou celkem jasné: Staví na ověřených základech D&D, nabízí trošku té nostalgie milovníkům Neverwinter Nights, chystá hráčům nabídnout editor a v neposlední řadě je zadarmo. Pokud se do vydání podaří doladit některé technické problémy (kterým jsme se vzhledem k betovému statusu nevěnovali), nevidíme důvod, proč byste fantaskní svět plný draků a jeskyní nemohli navštívit. Zdroj: Hrej.cz

 – OFFICIAL WEBSITE – Oficiální webová stránka

Takže, pokud máte chuť na pořádné MMORPG, tak s radostí do toho! Přeje Cloner

2 Komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>