vpn

Jaký vybrat program pro VPN?

Co je to VPN?

VPN neboli Virtual Private Network (Virtuální privátní síť) jde vlastně o to že programy nato určené vám vytvoří něco jako domácí síť bez nutnosti být připojeni do jednoho routeru, nebo switche. Takže můžete hrát z kamarády hry po LAN bez nutnosti mít počítače „vedle sebe“.

 

prostředek k propojení několika počítačů prostřednictvím (veřejné) nedůvěryhodné počítačové sítě. Lze tak snadno dosáhnout stavu, kdy spojené počítače budou mezi sebou moci komunikovat, jako kdyby byly propojeny v rámci jediné uzavřené privátní (a tedy důvěryhodné) sítě. Při navazování spojení je totožnost obou stran ověřována pomocí digitálních certifikátů, dojde k autentizaci, veškerá komunikace je šifrována, a proto můžeme takové propojení považovat za bezpečné.

Zdroj Wikipedia.org

 

 

Hamachi

Asi nejznámější . Zde jde o klasické VPN vytvoříte si síť a pozvete své kamarády, jsou vám přiděleny IP adresy na které se poté připojujete, přes Hamachi také můžete sdílet soubory. Doporučuji Hamachi 1.0.1.5 určitě se vyhněte nejnovější verzi, je velice nestabilní.

 

Tunngle

Další z řady VPN je tunngle, v Česku je zatím celkem neznámy a to je chyba, protože je velice dobrý. Jako nevýhody vidím
1) je rozdělen na místnosti jako například Garena, jen jich je mnohem více, podporuje sice velké množství her ale někdy prostě narazíte na některou hru která tam není.

2) Pro většínu her musíte mít otevřený port 11155 ve vašem routeru, takže pokud se nemůžete dostat do nastavení routeru nekteré hry si přes tunngle nezahrajete a to je potom vhodné použít napřiklad Hamachi nebo jiné VPN.

Commodo

A snad úplně neznáme Commodo je zase na styl Hamachi a to vytvoření síťe a pozvaní přátel, Commodo není primárně určeno ke hraní her takže ho doporučuji jako takovou záložní metodu pokud předešlé dvě VPN selžou.

 

Shrnutí

Já osobně doporučuji Tunngle a to už z toho důvodu že je primárně určen pro hraní her, takže i odezva je velice dobrá, avšak pokud zrovna Tunngle nefunguje nebo prostě nepodporuje určenou hru obrattťe se na Hamachi, jen pozor mnoho lidí míva z hamachi problémy když jej aktualizuje a potom jej chce dát na nižší verzi. A pokud selžou obě tyto VPN tak použíjte Commodo. Mimo jiné v naších článcích se budete setkávát z ukazatelem po jakých VPN hrát.

Tip: Pokud máte nainstalované více VPN tak je NIKDY! Nespouštějte naráz buď vám spadne připojení hned a nebo za pár chvil. Nejlépe pokud je zakážete ve Windows a to co aktuálně chcete používat povolíte.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>