ObitalStation01

Star Citizen / Elite: Dangerous / Limit Theory

Dnes si povíme o třech hrách odehrávající se ve vesmíru. Jsou si podobné, ale zároveň tak odlišné…

Star Citizen

Star Citizen je MMO od studia Cloud Imperium Games,které bylo založeno Chrisem Robertsem,tvůrcem takových hitů jako Starlancer,Freelancer a Wing Commander. Hru jste mohli vidět taktéž na Kickstarteru kde vybrala 1 700 000 USD(Amerických dolarů) což je v přepočtu asi 234 milionů korun. Hra není Free-to-play. Hru bude možné hrát Multiplayer, taktéž ale i Singleplayer. Pokud se chcete dostat do hry, musíte si zakoupit balíček s vesmírnou lodí, která slouží taktéž i jako vstupenka do samotné hry – Alpha a Beta testu a nakonec i do vydané hry.

Hra běží na CryEnginu 3 což znamená skvělé grafické zpracování. Obchodování, objevování a vesmírné souboje, to vše bude z první osoby. Single Player je možné hrát Offline nebo Online. Dále zde bude velký nebo spíše obrovský herní svět něco jako v MMO EVE Online. Do hry lze přidávat módy a upravit si ji tak podle sebe. Žádné měsíční poplatky – hru si jednou koupíte a můžete hrát navždy jako třeba u Guild Wars 2 nebo The Secret World. Hra je vyvíjena pouze pro PC, takže nehrozí žádný konzolový port.Hra využije všechny jádra procesoru,celou grafickou kartu tak aby váš zážitek byl co nejlepší. Spousta různých typů lodí,od malinkých stíhaček po gigantické no… dobře tak jen obří křižníky a obchodní lodě. Po lodi se budete moci volně pohybovat a stejně tak i vaši přátelé, ti mohou také obsluhovat střílny a jiné lodní zařízení.
Ekonomika hry bude řízená přímo hráči. Žádné otravné nahrávání,vše poběží v reálném čase!

Hra je tedy skvělá, nebo spíše teprve bude a určitě jak tak čtete nebude chyba si ji koupit. Rezervujte si loď na hlavní webové stránce Star Citizen již od $30 USD až po $275 USD. Hra vyjde v roce 2015.

Elite: Dangerous

Hry vybrala na Kickstarteru £1,578,316, ale celkový výběr hry od fanoušků činí £2,349,911. A to pořád roste, takže teď už je to nejspíše o dost víc. Hru si můžete přeobjednat a dostat se tak do bety a poté i do již vydané finální hry.

Při vydání to bude podobná hra jako Star Citizen, s tím, že bude procedurálně generovat celou galaxii. Po vydání se taky začne pracovat na planetách, které budou taky procedurálně generované a budou mít správnou velikost. Což přidá taky hodně místa k prozkoumávání. Co se grafiky týče, tak hra asi nebude tak detailní jako Star Citizen a taky bude mnohem méně perzistentní a ještě mnohem víc využije instancí. Vlastně to bude Co-op s tím, že hráči ovlivňují vesmír, který jede na separátním serveru. Ale nebudou zde lokace, kde se budou hráči potkávat (bude tam náhodný matchmaking pro ty co chtějí potkávat hráče a možnost pozvat kamarády do hry a nebo hrát absolutně sám). Stejně tak jako je tomu ve Star Citizen.

Opět jste zváni, abyste pozvedli hlavu ke hvězdám, vzali loď a 100 kreditů a poté vydělali peníze legálně nebo ilegálně jako – obchodník, nájemný lovecpirát nebo vrah cestou skrze Mléčnou dráhou(galaxií)(Milky Way).

Je to hrůzné, překrásné a obrovské místo se 100 miliony hvězdných systémů, planetamiměsíci a velkým množstvím polí asteroidů, čekajících na to, až budou prozkoumány a využity.

Minimální HW specifikace:

  • Direct X 11
  • Quad Core CPU (4 x 2Ghz is a reasonable minimum)
  • 2 GB System RAM (Čím víc, tím líp)
  • DX 10 hardware GPU s 1GB video ram
  • Internetové připojení

Podporovaný operační systém:

  • Windows 7
  • Windows 8

 

Limit Theory

OTEVŘENÝ – Jděte kamkoliv, dělejte cokoliv. Žádný příběh, žádná omezení a žádná pravidla. Zažijte synergii a naprostou svobodu a bezmezné příležitosti.

HLUBOKÝ – Obchodujte, těžte minerály a horniny. Shromažděte flotily. Prozkoumejte planety. Skamaraďte se. Plánujte nájezdy, léčky, a dokonce i systém a strategii přímého útoku.

NEKONEČNÝ – Vesmír je postaven procedurálně – od asteroidů přes ​​planety až k lodím – takže každá hra je zcela odlišná. Každý vesmír je nekonečný svou rozlohou a nikdy nemůžete dokončit zkoumání, učení, nebo dobývání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>